FORBIDDEN CITY | BEIJING, CHINA

Modelio darbas mane žavi ne tik galimybe sutikti neįtikėtinai daug įdomių žmonių, galimybe nukeliauti į naujas, dar nematytas vietas, galimybe pasimatuoti naujus drabužius ar galimybe išbandyti įvairius makiažus.

Matyt man labiau patinka dar viena šio darbo pusė – tai galimybė susipažinti su naujomis kultūromis! Tiesą pasakius, kiniečiams didelės simpatijos niekada nejaučiau dėl specifinių manierų ir ypač “mandagaus” elgesio, bet jų istorija man visada atrodė įspūdinga!

Todėl aš, mano kambariokė bei booker’e, turėdamos šiek tiek laisvo laiko, nusprendėme susipažinti su Pekino istorija. Šį kartą pamatėme Uždraustąjį miestą (紫禁城 Zijin Cheng), kuris yra įtrauktas į pasaulio paveldų sąrašą. Tiesa, į miesto vidų taip ir neįėjome, nes kaip tik tą dieną buvo be galo daug žmonių (sekmadienis), bet pasidairyti į šį miestą bent jau akies krašteliu tikrai pavyko.

O šalia šio nuostabaus miesto yra ir dar vienas įdomus objektas! Tai Tiananmenio aikštė (天安門廣場 Tiān’ānmén Guǎngchǎng).  Tiananmenio aikštė yra trečia pagal dydį pasaulyje! Buvo keista tai, kad kaip įprastai aikštėje nėra nei medžių nei suolų prisėsti ar atsipūsti. Bet po ją pasivaikščioti tikrai galima – vietos kiek tik širdis geidžia…

Pasigrožėkite ir Jūs!

Daugiau apie mano įspūdžius Pekine galite paskaityti lrytas.lt straipsnyje “Kas Kinijoje šokiravo gražuolę Simoną Burbaitę?”

IMG_0011 IMG_0014IMG_9912 IMG_9914