EINAM KAVOS SU MONIKA DOVIDAITE

Photos / Ignas Rusilas

Dar viena nepaprasta moteris. Monika Dovidaitė. Kartu turėjome ne vieną bendrą projektą, ji visada mane žavėjo savo darbštumu, nuoširdumu ir profesionalumu.

Nors prie aštuonerius metus Monika atvyko į Vilnių studijuoti ekonomikos, tačiau turėjo norą fotografijomis išreikšti savo kūrybines idėjas. Panašu, kad jai tai pavyko 110%. Be to, neseniai su sužadėtiniu Ignu įkūrė tinklaraštį “How Dear You”.

Todėl pirmadienio rytą, visai prieš pat mano skrydį į Bangkok’ą, su Monika dar spėjom pasimėgauti kava ir mergaitiškai pasikalbėti. Prisijunk!

1. Įsivaizduok, jei būtum ne fotografė, kokią profesiją pasirinktum?

Anksčiau būčiau sakiusi, kad dirbčiau finansų srityje, nes esu baigusi ekonomiką Vilniaus universitete ir šiai veiklai nesu abejinga. Tačiau šiandien greičiau tapčiau etikos mokytoja, viduje vis kirba mintis gauti išsilavinimą šioje srityje, matau tai kaip prasmingą mano kaip Lietuvos pilietės indėlį.

2. Būtinas savaitgalio ritualas?

Kadangi mano darbas yra toks, kad antroji savaitės pusė yra netgi labiau intensyvi nei pirmoji (ypač vasarą, kai fotografuoju vestuves), kalbant apie ritualus, jie labai nepastovūs. Tačiau turbūt vienintelis ypatingas dalykas – savaitgalį susidėlioju taip, jog kartu su Ignu spėtume pavalgyti pusryčius, kadangi kitomis savaitės dienomis to padaryti kol kas dar nepavyksta – galime sakyti, tai mūsų savaitgalio ritualas.

3. Makiažo priemonė be kurios neįsivaizduoji savo kosmetinės?

Visi mano draugai žino ir juokiasi, kad man kyla panika jei nerandu savo lūpų balzamo, tai tarsi įprotis. Labiausiai mėgstu Elizabeth Arden. Jei kalbant labiau apie makiažą 1) Jei noriu būt be makeup, vistiek dažniausiai naudoju makiažo pagrindą ir kompaktinę pudrą palygint veido odos spalvą; 2) Užsiriečiu ir pasidažau blakstienas tušu; 3) Pasiryškinu antakius, man ši veido dalis yra labai svarbi, dažnai atkreipiu dėmesį į žmonių antakius.

4. Mylimiausias drabužis Tavo spintoje?

Šiuo metu tai būtų iš Niujorko parsivežti kailinukai su bananais, turbūt dėl to, kad jie labai mieli ir kelionėje su jais susilaukiau labai daug dėmesio. Bet šiaip, jau beveik pusmetį negaliu išlipti iš pilkų languotų kelnių pirktų Zaroj, turbūt reiks, jei dar bus nusipirkt tokias pat.

5. Patiekalas/maisto produktas, be kurio negalėtum gyventi?

Šaldytuve visada yra pomidorų, manau, kad daugiausiai valgau jų, tačiau iš esmės nėra nieko, be ko negalėčiau gyventi. Nors kai pagalvoju, turbūt būčiau labai pikta, jei negalėčiau bet kada užsimaniusi suvalgyti burgerio.

6. Trys dalykai, kuriuos pasiimtum su savimi į negyvenamą salą?

Jei leistų pasiimti Igną ir daugiau nieko, tai imčiau Igną. Jei šalia dar du dalykai, tai lūpų balzamas ir plaukų gumytė (jei žinočiau, kad grįšim, tai vietoj plaukų gumytės būtų momentinis arba juostinis fotoaparatas).

7. Kokį patarimą duotum savo geriausiai draugei?

Išbandyk gyvenime kuo daugiau, stenkis pajausti, kas tau labiausiai patinka ir teikia daugiausiai džiaugsmo. Rask žmones, su kuriais tau gera, dėl kurių nori būti geresnė ir stenkis dėl jų. Visada klausyk savo vidaus, nes tai bus teisingiausia, kaip gali gyventi. Galiausiai, kitų patarimus visada priimk kritiškai, nes tik pati žinai, kas tau yra laimė!

8. Kaip atrodytų tobula tavo diena? Ką veiktum? Kur eitum? Su kuo būtum?

Mano tobulos dienos priklauso nuo nuotaikos, būna jaučiuos beprotiškai laiminga atsikėlusi anksti ryte, įgyvendinus fotosesiją su puikia komanda, dirbus iki pat vėlyvo vakaro, o kartais miegant iki pietų ir visą dieną praleidus namie žiūrint filmus. Jeigu bandant sudėti į vieną dieną: išsimiegojus norėčiau papusryčiauti su Ignu, tada įgyvendinti kūrybingą fotosesiją, papietauti su šeima Kėdainiuose arba Josvainiuose, popiet nueiti į įdomią paskaitą ar renginį, tada nuskristi vakarienei ir pasivaikščiojimui į šalį su gražiu senamiesčiu, kur dar padarytume blog’o įrašą, o prieš miegą pažiūrėtume “Dėmesio centre” arba “Laikykitės ten” įrašą. Paskutinė tobuliausia mano diena – sužadėtuvės Niujorke.

 

Monikos instagram @monikadovidaite

Monikos facebook

Monikos darbų facebook @Monika Dovidaite Photography

logo