EINAM KAVOS SU MAKALIUM

Kviečiu kavos dar vieną šarmingą ir žavingą vyrą Rimvydą Širvinską arba dar geriau žinomą kaip Makalių. Atsimenu, kai dar 2012 metais pati siunčiau jam savo CV – norėjau būti jo komandoje. Kodėl? Nes taip pat kaip ir Rimvydas galėčiau gyventi “ant lagaminų”.

Iš pradžių Rimvydas buvo užkietėjęs keliautojas, vėliau – kelionių ekspertas. Dabar, kaip jis pats sako, jį geriausiai apibūdina du žodžiai: keliaujantis verslininkas. Nuo pat paauglystės užsikrėtęs kelionių virusu, jis jomis taip stipriai domėjosi, kad net galėjo dalintis savo patirtimi ir patarimais.

Sulaukęs susidomėjimo iš aplinkinių, nusprendė įkurti kelionių verslą ir dabar valdo trečią pagal dydį Lietuvos kelionių organizatorių, kurio pavadinimas – kaip ir jo slapyvardis: “MAKALIUS”. Kelionės yra Rimvydo gyvenimas, pomėgis, laisvalaikis ir atostogos. Na, dar kartais pavyksta įterpti tenisą. Šiandien aš labai laiminga, kad jis atrado laisvą minutę puodeliui kavos.

1. Kokias keliautojų/kelionių paskyras patartum sekti instagram’e?

Be jokios abejonės, labai smagus keliautojas @rimvydasmakalius hehehe! Na, o jei rimtai, man patinka svajoti, nes gyvenime ne kartą įsitikau, kad svajonės pildosi. Seku ir svajoju kada nors nuvykti į @wonderful_places vaizduojamus rojaus kampelius, sapnuoju atostogas @fourseasons viešbučiuose, idėjų gražioms nuotraukoms gaudau @travelgram_atlas – privalote tai pamatyti! O gražiausios keliaujančios poros nuotraukos kelia tokį baltą pavydą, kuris priverčia bėgti į kelionių puslapius ieškoti pigių bilietų (sekite jį labai atsargiai, nes tikrai nemeluoju): @doyoutravel .

2. Tavo mėgstamiausias desertas?

Šokoladinis suflė buvo mėgstamiausias desertas, kol vartojau cukrų. Mmm, net dabar rašant ir įsivaizduoju, kaip šaukteliu kabinu tekantį karštą šokoladą iš ką tik iškepto pyragėlio. Bet jau kelias savaites laikausi #0cukraus iššūkio ir atradau pasakiškai skanų avokadų tortą. Ir tikrai pakankamai saldus!

3. Žmogaus charakterio/būdo savybė, kurią labiausiai vertini?

Žinau, daug kas iškart galvojate: nuoširdus, sąžiningas. O aš atsakysiu kitaip. Nuovokus. Dabar man tai labai labai svarbu ir šią žmogaus savybę itin vertinu. Nuovokus žmogus – tiesiog tobulas draugas ar pašnekovas. Nujaučia, jeigu jau atsibodom vienas kitam ir metas pokalbį baigti. Praskaidrina nuotaiką, kai to labiausiai reikia. Supranta tave iš pusės žodžio. Atkiša petį išsiverkti, nes žino, kad tau sunku.

4. Kaip atrodytų tobula tavo diena? Ką veiktum? Kur eitum? Su kuo būtum?

Vos perskaitęs aš užsimerkiau ir bandžiau įsivaizduoti savo tobulą dieną. Dabar labiausiai norėčiau atsidurti kažkur Lietuvos gamtoje, miško apsuptyje, švelniai pučiant vasariškam, bet ne šiltam vėjui. Lyjant lietui. O aš sėdžiu po stogu, šiltai susisukęs į pledą ir paėmęs užrašų knygutę dėliojuosi savo gyvenimo tikslus ir planus bei tai, kokius kalnus dar norėčiau nuversti, kad jausčiausi laimingas.

5. Šalis, kurioje dar nesi buvęs, bet labai norėtum aplankyti? Arba jau buvau ir dar kartą norėtum sugrįžti?

Šių metų mano tikslas – Naujoji Zelandija. Ir tai būtų nauja mano aplankyta šalis. Šiemet planuodamas savo keliones supratau, kad šiek tiek “sustojau” ir savo atostogų noriu grįžti į tas šalis, kuriose jau esu buvęs. Bet juk dar tiek neatrasto pasaulio prieš akis! Pasižadėjau: per metus turiu aplankyti bent dvi naujas šalis. Pusė tikslo jau įgyvendinta: šiemet pirmą kartą gyvenime lankiausi Kazachstane.

6. Koks dalykas nutikęs tavo gyvenime manai yra geriausias?

Tai, kad būdamas šeštoje klasėje patikėjau istorijos mokytojo pasakojimais, kad keliauti yra labai smagu, ir užsisakiau jo organizuojamą ekskursiją į Latviją. Pamenu kaip šiandien: ji kainavo 43 litus. Po kelionės supratau, kad turizmas yra mano gyvenimo pašaukimas, o aš susirgau kelionių manija. Nežinau, ką dabar galėčiau veikti ir kuo būčiau, jeigu į lemtingą pirmąją kelionę aš nebūčiau išvažiavęs.

8. Jei turėtum galimybę, su kokiu žmogumi norėtum susitikti/papietauti/išgerti kavos?

Visiems draugams jau galvą “išūžiau”, kad mano didžiausia svajonė yra bent tris minutes pabendrauti su mūsų šalies vadove Dalia Grybauskaite. Ji man kaskart sukelia tokius stiprius įspūdžius… Aš ją taip stipriai gerbiu (matyt negalima sakyti “myliu” prezidentei?), na tikrai taip stipriai, kad jeigu ją kada nors sutikčiau, paklausčiau, ar galiu ją apkabinti ir padėkoti už daugybę motyvacijos ir įkvėpimo. Žinau, kad prezidentės net liesti negalima, bet gal atsiklausus leistų?

9. Patarimas, kurį duotum savo geriausiam draugui?

Neskubėti gyventi. Visai neseniai skrisdamas iš dar vienos savo kelionės (skrydžio lėktuvu privalumas – nėra ryšio ir privalai būti tik su savo mintimis) susimąsčiau: kodėl mes visi taip skubame gyventi, gyvename nuolatiniu laukimu? Nusiperkame lėktuvo bilietus – ir jau skaičiuojame, kiek dienų liko iki skrydžio. Užsisakome naują telefoną – ir jau laukiam nesulaukiam, kada jis atkeliaus į Lietuvą. Laukiame didesnio atlyginimo, geresnio gyvenimo, įdomesnės dienos. Laukiame savaitgalio, laukiame gimtadienio, laukiame susitikimo su draugais. Tačiau tiek visko laukdami kartais nepastebime, kad būtent dabar mes turime gyventi. Jog būtent dabar visai pro šalį bėga mūsų gyvenimas. Ir vertinti tai, ką turime.

Džiaugtis paprastais dalykais. Vakar kaip tik žiūrėjau vieną realybės šou, kuriame dalyviai sėdi tamsoje. Man įsiminė vienos reginčiosios dalyvės, dvi savaites praleidusios aklinoje tamsoje ir pagaliau vėl išvydusios dienos šviesą, žodžiai: “Šiuo metu mane džiugina net vėjo judinami medžių lapai. Jie taip nuostabiai linguoja.”. O juk mes apie medžio lapus niekad nesusimąstome. Kodėl iš mūsų kažką reikia atimti, kad įvertintume, ką mes turime? Tuomet tikrai džiaugsimės kiekviena savo gyvenimo diena ir niekur neskubėsime!

Rimvydo instagram: @rimvydasmakalius

Rimvydo facebook: https://www.facebook.com/Makalius

Makaliaus instagram: @makalius

Makaliaus facebook: https://www.facebook.com/Makalius.lt/

logo