EINAM KAVOS SU GINTARE PEČKYTE

Nežinau, kaip jūs, bet aš labai pasiilgau žmonių! Ypač gyvų susitikimų. Nors vis dar gyvename karantino sąlygomis ir tų susitikimų dar teks palaukti, bet aš nenorėjau sustabdyti “Einam kavos” rubrikos, todėl dabar mane įkvepiančius žmonės pokalbiu ir prancūziška L’OR kava aš kviečiu pasimėgauti online. Šį kartą į virtualų pasimatymą pakviečiau juvelyrę ir juvelyrikos prekės ženklo SODA FUTURA įkūrėją – Gintarę Pečkytę (kaip matote, mums visai šauniai net ir bendrą nuotrauką pavyko padaryti haha). Aš pati esu šio prekės ženklo gerbėja ir turiu ne vieną papuošalą. Be to, labai palaikau Gintarę ir jos kūrybą!

Gintarė yra svajotoja, dėl to ir jos prekės ženklas SODA FUTURA kalba apie ateities reiškinius, kaip ateiviai, robotai ir naujos planetos Saulės sistemoje. Gintarė nori įkvėpti visus svajoti, išeiti iš sukaustytų ribų, plačiai matyti pasaulį ir ypač – pamilti juvelyriką. Ji siekia pakeisti nusistovėjusį įspūdį, kad juvelyrika yra antraeilis mados dalykas (ir kol kas Gintarei puikiai sekasi tą daryti) – labai dažnai juvelyrika gali padiktuoti visą žmogaus įvaizdį, o kartais – tapti pagrindiniu sukurto įvaizdžio akcentu.

Kaip Gintarė pati sako: “Kol kas esu kupina jėgų skraidyti į kosmosą ir gaminti Saturnui žiedus. Labai tikiuosi, kad vieną dieną su Elonu Musku ofise kartu kursim juvelyriką SpaceX astronautams.” Todėl šiandien kviečiu jus geriau pažinti šią nepaprastai kūrybišką moterį ir pasisemti įkvėpimo savo svajonėms.

1. Kaip tu laikaisi šiuo metu? Kaip sekasi susitvarkyti su esama situacija?

Turbūt neįprasta tokiu keistu metu sakyti, kad viskas gerai. Tuščios Vilniaus gatvės mane šokiruoja gerąja prasme. Susimąstau, kad gyvename istoriniu metu ir kada dar kartą galėsime gyventi taip, kai niekur neprivalome eiti iš namų – nežinia. Visi suvaržymai ir apribojimai mane įkvepia kurti daug labiau, nei absoliučiai pilna laisvė. O kai idėjos ateina nevaldomai – būnu pati laimingiausia.

2. Jei galėtum nešioti tik vieną papuošalą visą gyvenimą, koks papuošalas tai būtų? Kodėl?

Nešiočiau perlų vėrinį, nes prie jo man netinka jokie kiti papuošalai. Užtenka jo vieno, kad visas įvaizdis būtų užpildytas. O ir bendrai, perlai – labai prisitaikantis papuošalas. Oversized rūbams visada suteikia moteriškumo, o labai šiuolaikiškam įvaizdžiui – klasikos. Liza Simpson man pritartų!

3. Ar yra kokių nors juvelyrikos taisyklių, kurių reiktų laikytis kūrėjui arba/ir klientui (tarkime, kaip rekomenduojama nešioti papuošalus ir t.t.)?

Manau, kad egzistuoja ne taisyklės, o stereotipai. Pavyzdžiui, kad negalima nešioti sidabro ir aukso kartu. Kūrėjai laužo šį stereotipą, o klientai vis dar svarsto, ar nešioti dviejų spalvų metalą yra priimtina. Manau, kad į juvelyriką reikia žiūrėti kaip į madą – plačiąja ir bendrąja prasme. Tai, kas įprasta ir matyta, tampa neįdomu, tai kas nustebina ir yra netikėta – vilioja daug labiau. Dėl to sakyčiau, kad tiek kuriant, tiek nešiojant juvelyriką, reikia laikytis ir ieškoti ne taisyklių, o netikėtumų.

4. Kur ieškai įkvėpimo dirbti, mylėti, gyventi?

Stengiuosi savęs nespausti ir negalvoti, kad jei darysiu taip – sugalvosiu, jei mąstysiu anaip – gausis. Dažniausiai tokiu atveju nei sugalvoju, nei gaunasi. Visas įkvėpimas ateina iš kasdienės aplinkos ir įvykių, o ne savęs spaudimo būti įkvėptai.

5. Kokius juvelyrikos prekės ženklus patartum sekti Instagram’e?

Iš to ką seku pati, atrodo, kad @sodafutura sudeda daugiausiai meilės į kiekvieną postą ir storį. O jei kalbant rimtai, tai @d_heygere mane visada nustebina savo juvelyrika ir komunikacija. Mėgstantiems unisex’inius papuošalus, siūlau sekti @alancrocetti, norinčioms netikėtumų ant savo rankų – @la_manso ir @_blobb. Labiausiai uprising juvelyrikos prekės ženklas sakyčiau yra @eera – tik jį sekant galima susidurti su situacija, kad pirkti norėsis VISKĄ.

6. Kas Tau yra graži moteris?

Jei vardu ir pavarde – @juliepelipas, jei bruožais – svarbiausios yra energija degančios akys gyvenimui.

7. Koks dalykas nutikęs tavo gyvenime manai yra geriausias?

Negaliu įvardinti vieno konkretaus įvykio, tačiau manau, kad maži, bet apgalvoti ir, kartais, nedrąsūs sprendimai mane dar tik veda į būsimą, geriausią įvykį gyvenime.

8. Įsivaizduok, kad į negyvenamą salą gali pasiimti tik 3 daiktus. Kas tai būtų?

Vilnones kojines, labai šiltą kaldrą ir pirštines, nes man visur visada šalta. Ko gero, kad naktį vis tiek sušalčiau, net jei ta negyvenama sala ir Afrikoje.

9. Kaip atrodytų tobula tavo diena? Ką veiktum? Kur eitum? Su kuo būtum?

Manau, kad būtų tobula tiesiog visą dieną sėdėti oro uoste ir žiūrėti į žmones. Man labai patinka tyrinėti ir stebėti aplinką. Oro uostą visada laikiau tam idealiausia vieta. O ir šiaip – tada nereiktų su niekuo kalbėti, niekur eiti, su niekuo būti… Nebent su atsitiktiniais nepažįstamaisiais – su jais pokalbiai man visada labai įdomūs.

10. Patarimas, kurį duotum savo geriausiai draugei?

Kadangi jau atkreipiau savo geriausios draugės dėmesį…. Vytaute, jei skaitai šitą – patariu greičiau man atrašyti. Labai pasiilgau.

SODA FUTURA shop: sodafutura.com

SODA FUTURA Instagram: @sodafutura

Gintarės Instagram: @gintarepeckyte

Reklama sukurta su L’OR.logo