EINAM KAVOS SU BENU PODERIU

Photo / Deimantė Dubauskaitė

Rubrikoje “Einam kavos” geriausia draugė kviečia susipažinti ne tik su žaviomis ir įkvepiančiomis moterimis, bet ir vyrais. Jis – mano bičiulis, koncepto 2H.ART įkūrėjas. Jaunas, protingas, veiklus ir stilingas. Tai investicijų valdytojas, naujos kartos menininkas ir tapytojas Benas Poderis.

Kaip tik visai neseniai GRAFO galerijoje pristatė savo debiutinę personalinę parodą „(Ne)atskleisti ryšiai“ / “Relations (un)fold”. Kas norėsite aplankyti ir pamatyti Beno paveikslus, žinokite, kad paroda veiks iki 2018.02.03. O kol kas, penktadienio rytą kviečiu Beną kavos. Prisijunk ir Tu.

Photos / Deimantė Dubauskaitė

1. Kur Tau skaniausia kava Vilniuje?

Mėgstu Huracaną vokiečių g., bet tai yra labiau dėl visumos negu dėl kavos skanumo. Kadangi gyvenu netoli, savaitgaliais prasuku savo tokiam mažam ritualui – kavai ir vienai kanelei. Dabar namuose turiu kavos aparatą, o gyvenu Vilniuje, tai namai tapo labai konkurencinga vieta kavos skanumo prasme Vilniuje.

2. Patiekalas/maisto produktas, be kurio negalėtum gyventi?

Aš esu plėšrūnas. Jei nepavalgau mėsos mane apima keistas kompleksas, kad šiandien “valgiau nesąmones” arba “dar nevalgiau normaliai” (bet jei, pavyzdžiui, 21 valandą vakarienei suvalgiau burgerį – jausmas, kad “valgiau nesąmones” neapima. Keista). Tai patiekalas būtų subtiliu kulinarijai pavadinimu – kepta mėsa, o produktas dar subtilesniu – mėsa.

3. Gražiausias miestas, kuriame esi buvęs?

Baisogala. Haha. Mano grožio suvokimas gali būti iškreiptas. Kai buvau jaunesnis, Europoje man buvo labai graži Roma, vėliau tapo per daug “europietiška”, artimuose rytuose patiko Stambulas, bet vėl gi – dar “ne mano”. Manau, kad jis dar laukia. Tikiuosi netolimoje ateityje.

Photo / Eglė Dabkutė

4. Mėgstamiausias drabužių brandas?

Tikrai neturiu favorito brando. Bandau išmokti pirkti rūbus internetu, todėl įsijungiu tas prekybos platformas (nuo Urban Outfitters iki ASOS ar net Zara online, nes internete jie turi gerokai platesnį asortimentą lyginant su parduotuvėmis LT). Iš solidarumo stebiu ir LT jaunus brandus, nes manau, kad esant galimybei reikia juos palaikyti. Žmonės juk kuria, stengiasi.

5. Trys daiktai, kuriuos pasiimtum su savimi į negyvenamą salą?

Romo butelį, cigarilių pakelį ir kalbančią papūgą. Neidealizuoju savęs, nemanau, kad aš ilgai išgyvenčiau laukinėje gamtoje (“Gyvenimas ne filmas. Neatsuksi”), tai bent jau savo lemtį pasitikčiau pakiliai ir garbingai su papūga ant peties, prisidegdamas cigarilę sau ir papūgai, išgerdamas paskutinį lašą, bei ramiai žiūrėdamas milžiniškai anakondai į akis, tardamas papūgai “tu buvai geras draugas, Skiperi”, prieš stodamas į paskutinę išlikimo kovą.

Jei cigarilių neturėčiau kaip prisidegt, tai su beždžionėmis mainyčiau bananus į kitus gerus dalykus kaip satelitinius telefonus, kuriuos jos pavogtų tik pačios žino iš kur. Gal taip tempčiau ilgiau.

6. Kaip atrodytų tobula Tavo diena? Ką veiktum? Kur eitum? Su kuo būtum?

Atsibusčiau su mylima moterimi, neskubėtume lipti iš lovos, po to iškepčiau zero fat varškėčių iš grikių miltų (kad nebūtų gliuteno, nors nežinau, nei kas tas gliutenas ir ar mes jo netoleruojam), gal net sugrįžtume kažkur ten link lovos dar trumpam, tada šokčiau ant motociklo, nueičiau į kokias derybas valandai dviem ir uždaryčiau žiauriai gerą sandorį, tada grįžčiau pas ją ir ji man sakytų “Poderi, atrodai kaip visiškas pižonas su tuo motociklu” arba “Poderi, nusiimk tą kaubojaus skrybelę, atrodai, kaip debilas”, tada nusijuoktų ir mane pabučiuotų. Penkiolika kartų.

Nuvažiuotume į laukinį paplūdimį nusimaudyti, praalktume. Popietėje rastume laiko kūrybai. Netoli jau kitame paplūdimyje taip netikėtai šeima ir artimi draugai kepa maistą, groja, dainuoja, laukia mūsų ir dar prikabinę visokių lempučių, kaip tyčia. Prisijuokiam iki skauda pilvai. Naktį kaip ir rytą sutinkame kartu, neskubame užmigti, kaip neskubėjome keltis.

7. Svajonių šalis, kurią norėtum aplankyti?

Planuose pirmu numeriu Japonija šiuo metu. Dar gana aukštai sąraše yra visa pietų Amerika, kurioje nebuvau niekur. Vakar kilo mintis aplankyti PAR.

8. Patarimas, kurį duotum savo geriausiam draugui?

Niekada nebūti arogantiškam ir nebūti siaurapročiu (siauraprotis mano kalboje reiškia labai protingą, tačiau tik vienoje srityje, žmogų).

9. Moters idealas?

Tai būtų lengvai išprotėjusi aistringa moteris, kuri būtų energinga, turėtų tam tikrą kūrybinę veiklą ar pomėgį, su kuria būtų galima daryti kartu labai daug skirtingų dalykų – vieną vakarą diskutuoti apie pasaulį, abstraktų meną, smulkųjį verslą arba meilę, o kitą kad ir išgerti tekilos ir šokti iki ryto, po to nusipirkti ryte last minute lėktuvo bilietą, ketvirtą dieną sportuoti ir gerti žaliuosius kokteilius bei apsimesti, kad gyvenam sveikai, be jokio fanatizmo.

Ji būtų liekna, turėtų mėgti gražiai rengtis, turėti kažkokį savo stilių, kuris būtų su lengvu aštrumo prieskoniu, bet tą daryti labiau kaip savo gyvenimo būdo dalį negu noro gauti extra dėmesio ar instragramo follower’ių. Ji daug šypsotųsi, jai patiktų kartais šnekėti tiesiog nesąmones idant juoko, ji galėtų draugiškai pasišaipyti. Ji mylėtų.

Photo / Eglė Dabkutė

Beno instagram @benas_2h.art

Beno facebook 

2H.ART

logo