DANTŲ GYDYMO PLANAS | AR REIKIA?

Dantų priežiūra ir reguliarūs apsilankymai pas specialistus turėtų būti tokie pat aktualūs ir svarbūs kaip ir miegas. Tik kad tų apsilankymų aš asmeniškai visada labai bijau. Jei nieko neskauda, tai kam eiti?

Nors spėju čia daugiau veikia baimė, kad vis tik kažką ras ir tada reiks pradėti gydymą, kuris net neaišku, nei kiek truks, nei kiek kainuos. Kaip ten sako… “Kai nežinai, ir širdies neskauda”? Be to, kad dantų gydymas nėra pigus malonumas – jokia čia paslaptis.

Na ir, aišku, vizitas pas odontologą tikrai ne pats maloniausias dalykas gyvenime, bet paskui supranti, koks jis reikalingas ir būtinas. Vilniaus odontologijos kliniką „Denticija“ atradau visai netikėtai dar 2017 gruodį. Buvo tokia EXTRA situacija – mano protinis dantis mane, tikrąją to žodžio prasme, varė iš proto! Būtent „Denticija“, o tiksliau chirurgas Andrius Petrauskas tada mane išgelbėjo.

Visai neseniai buvau konsultacijoje su “Dentcijos” specialistais dėl gydymo plano sudarymo ir supratau, kad tai yra svarbiausias sėkmingo odontologinio gydymo etapas. Kodėl? Nes vizito metu, kai kalba ėjo tik apie dantų būklės patikrinimą – sužinojau, kad galiu užbėgti net trims didelėms problemoms už akių, kai vėliau jas išspręsti būtų dar sudėtingiau ir jų gydymas dar brangiau kainuotų. Svarbu pašalinti tas problemas laiku ir ilgai nedelsti. Geriausia – per artimiausius kelis mėnesius.

Gaila, bet gydymo plano svarbos kol kas dar neįvertina ne tik besigydantieji, bet ir odontologai. Man labai patiko mintis dėl gydymo plano – čia kaip  namo projektas, be kurio tikriausiai nei vienas nesiryžtų pradėti statybos darbų. Jame atsispindi žmogaus lūkesčiai bei galimos alternatyvos norimam rezultatui pasiekti. Ir, kas ne mažiau svarbu – tiksli sąmata. Turint aiškų veiksmų planą ir kainą, visiems yra lengviau įsivertinti savo galimybes ir mėgautis procesu ramia galva.

Be to, aš ne odontologijos specialistė, todėl man tikrai sunku susigaudyti specifiniuose terminuose (spėju ir Tau), o gydymo planas kaip tik pašalina šį nesupratimą. Nuo plano nukrypstama tik atsiradus nenumatytoms aplinkybėms, bet ir jos aiškiai išdėstomos žmogui. Tikriausiai gydymo planas yra svarbiausias dokumentas visame gydymo procese.

Deja ne visose klinikose šiam dokumentui skiriama pakankamai dėmesio – mano patirtis rodo, kad dažnai žmonėms apie procedūras nupasakojama žodžiu, įvardinant tariamas sumas, kurios vėliau gali ženkliai pasikeisti. Dėl to ir būtinas kruopštus bei išsamus gydymo planas sudarymas. O tą padaryti tikrai nėra sunku – tiesiog apsilankymo metu pas odontologą – paprašyti, kad jis sudarytų Jums gydymo planą. Nes toks prašymas yra labai protingas! Tiek Jums, tiek gydytojams – tai leis matyti gydymo eigą, susiplanuoti savo laiką ir finansus, o gydytojai tiksliai žinos kokius darbus reikės padaryti.

Susidariusi gydymo planą dabar aš:

– Iš anksto žinau, kiek apsilankymų pas odontologus reikės ir kokios trukmės jie bus.
– Iš anksto žinau, kokia tai bus finansinė investicija.
– Gavau atsakymus į visus man rūpimus klausimus.

Svarbiausia – pirminė konsultacija, kurios metu būtų išklausomi Jūsų norai ir įvertinama situacija (gal kai kuriuos dantis gali reikėti šalinti, kai kurie dantys gali būti sveiki, su jais nereikės nieko daryti?). Visa tai įvertinus, odontologas pasako kokie yra galimi gydymo planai, kuriais būtų galima maksimaliai priartėti prie paciento noro, kuriuos jis išdėstė. Po pirminės konsultacijos, pacientas jau išeina iš gydytojo kabineto turėdamas preliminarų gydymo planą. Po papildomų gydytojų konsultacijų gydymo planas gali būti tikslinimas. Šiuo atveju, aš pati laukiu konsultacijos pas ortodontą, tada paaiškės kaip gydymo planas man pasikeis.

Iš esmės gydymo planas yra tarsi garantas, kad klinika be mano žinios nieko nekeis, taip pat aš tiksliai žinau, koks laukia rezultatas. Ir man visai negaila to sugaišto laiko susidaryti tokiam planui. Tikrai nesvarbu, kokioje kilnikoje Jūs lankotės, bet bent jau aš žinau, kad „Denticijoje” manęs visada laukia stipri ir profesionali medikų odontologų komanda. Čia gydytojai ne tik savo srities specialistai, bet ir žmonės, kurie sugeba suprantama kalba išdėstyti informaciją ir pradeda dirbti tik išklausę mano lūkesčių.

Sukurta su Vilniaus odontologijos klinika „Denticija“

logo