CELIULITAS – NE PASAULIO PABAIGA.

Celiulito požymių turi dauguma moterų – vadinasi ir modeliai, ir dainininkės, ir aktorės, ir politikės. Ir aš. Bet celiulitas nėra mirties nuosprendis. Tikrai visos nesam nulietos kaip iš vaško, bet ir nereikia, kad būtume. Man atrodo, ne kiek pats celiulitas, o kiek neadekvatus grožio suvokimas yra didžiausia problema. Nes, pavyzdžiui, man tai yra moteriškumo bruožas.

Celiulitą lemia daugelis veiksnių (stresas, mityba, hormonų pusiausvyros sutrikimas ar pasikeitimas, medžiagų apykaita ir t. t.), tačiau visos galime šiek tiek su tuo “pakovoti” – savo malonumui, nes stengtis dėl savęs yra gera. Masažai, kūno kaukės, šveitimai, pirtys, odą tausojantys kremai aktyvina kraujotaką, limfos cirkuliaciją, padeda išvengti skysčių kaupimosi, vietinės audinių intoksikacijos – taigi padeda odai ir poodžiui išlikti sveikesniems. Turiu kelis atradimus, kuriais šiandien noriu su Tavim pasidalinti.

Pirmas mano atradimas – kontrastinis dušas. Man tai geriausias ginklas ne tik prieš celiulitą, bet ir padeda atsipalaiduoti. Be to, tai stiprina imunitetą. Kontrastinį dušą aš mėgstu ir ryte, ir vakare – puikiai nuteikia dienos pradžiai arba leidžia atgaivinti kūną po dienos darbų. Man atrodo, kad toks ritualas yra grožio, ilgaamžiškumo ir anticeliulito paslaptis. Kontrastinis dušas gaivina, tonizuoja, grūdina, aktyvina kraujotaką, stiprina kraujagysles ir teikia energijos.

Antras atradimas (kuris šiandien jau nepakeičiamas) – profesionali itališka “Diego Dalla Palma” kosmetika, kuri tapo mano grožio ritualų dalimi. Jų produktuose naudojami labai aktyvūs ingredientai, kurie padeda kovoti su kūno formų ir odos problemomis (celiulitu, riebalais ir skysčių sankaupomis). Iki šiol naudoju “Diego Dalla Palma” kūno šveitiklį ir drėkinantį kūno kremą, bet visai neseniai pradėjau naudoti ir anticeliulitinį kremą “CELLU-trap” (molinės tekstūros).

Vienas iš pagrindinių ingredientų yra jūros dumbliai, kurie stimuliuoja kraujo mikrocirkuliaciją ir taip pašalina iš ląstelės susikaupusius skysčius ir toksinus (dėl jų ir pakinta kūno audinių formos). Man labai patinka ne tik kremo konsistencija, bet ir šildantis/šaldantis pojūtis jį užsitepus. Kremą naudoju 2 kartus per savaitę – švelniais judesiais paskirstau kremą ant probleminių vietų, bet neįmasažuoju ir palieku per naktį. Tiesa, šį kremą pirkau lazerinės dermatologijos klinikoje ERA ESTHETIC.

Taip pat, dar vienas mano atradimas – masažinis volelis (ang. foam roller)! Šitas daiktas yra kažkas tokio… Apie jį rašiau ir savo knygoj. Voleliu naudotis itin paprasta, net jei nesi prisiekusi sporto gerbėja. Reguliariai masažuojant voleliu sumažinama kūno įtampa, skatinama kraujotaka, gerinama bendra kūno savijauta, tonusas, voleliu atliekami pratimai jaunina ir stangrina odą. Dažniausiai pasimasažuoti mėgstu treniruotės pabaigoje. Šiam ritualui prireiks vos 5 min. per dieną. Jei bijai, kad vis tiek nerasi laiko, galima pabadyti vienu metu nušauti du zuikius. Kol žiūri mėgstamą filmą ar ruoši vakarienę, lengvai masažuokis voleliu! Labai įdomu, kad jau bandėt šitą volelį – pasidalinkit, kaip rezultatai?

Dietistė, kūno priežiūros specialistė, kosmetikų profesinės mokyklos „Art of Beauty“ mokytoja Asta Bagdonaitė sako: „Celiulito taip paprastai neišsportuosi ir juolab neišbadausi. Priešingai, persistengus gali nukentėti oda. Svarbu suprasti, kad poodyje besiformuojantys nelygumai atspindi viso organizmo būklę. Jeigu nesirūpinsi mityba, vengsi net minimalios fizinės veiklos, turėsi žalingų įpročių, tinkamai neprižiūrėsi odos, celiulito požymius pastebėsi anksčiau. Svarbu atminti, kad celiulitas – tai visų pirma lytinių hormonų nulemtas moteriškumo požymis. Vis dėlto patariu taikyti įvairias profilaktines priemones, nes tai geriausias būdas sumažinti problemos formavimosi tempą.“

Todėl kiekvienai linkiu mažiau sukti galvą dėl įvairių stereotipų, savęs nekankinti mintimis, kad nuolat kovoji su celiulitu ir rūpintis savimi. Kiek išeina nepamiršti sveikos gyvensenos, visavertės mitybos, pakankamo fizinio aktyvumo ir poilsio režimo! Juk darai tai dėl savęs.

Sukurta su estetinės ir lazerinės medicinos klinika ERA ESTHETIC

logo