CANNES | BIODERMA FACTORY

Ir aš ilgai galvojau, nuo ko turėčiau pradėti savo įspūdžių iš ypatingos kelionės į Kanus pasidalinimą su Jumis… Ne tik todėl, kad dar sunku sklandžiai sudėlioti mintis ir suprasti, kad tai tikrai įvyko (nors kelis įrašus jau spėjau paruošti ir publikuoti). Bet dar ir dėl to, kad turėjau išskirtinę galimybę pamatyti, kaip gimsta BIODERMA kosmetikos produktai.

Žinoma, jei bent šiek tiek sekėte mano instagram’ą ir facebook’ą, tikriausiai jau matėte, ką teko pamatyti per tas kelias dienas – puikus oras, saulė, prancūziškas maistas, ekskursija BIODERMA fabrike… Ir tai tik nedidelė dalis to, kas manęs laukė Pietų Prancūzijoje. Todėl pirmiausia dalinuosi nuotraukomis ir video, o apačioje – ir pasakojimu.


Atsimenate, anksčiau jau buvau sakiusi, kad kai pradėjau rašyti tinklaraštį aš tikrai nežinojau kas iš to bus. Nežinojau, kad blogeriai Lietuvoje bus taip vertinami, o svarbiausia įvertinti. Dermatologinės kosmetikos kompanija BIODERMA įvertino mane ir simonaburbaite.com, todėl visai neseniai aš, vlogerė Ieva/Chanelette ir žurnalo “Moteris” žurnalistė bei blogerė Asta Lipštaitė turėjome išskirtinę galimybę Kanuose apžiūrėti ir susipažinti su BIODERMA ir “Institut Esthederm Paris” kosmetikų laboratorija kartu su kitais pačiais geriausiais blogeriais iš Rytų Europos.

Šitoje kelionėje su Asta ir Ieva juokais save praminėm „The Powerpuff Girls“. Suprask, plaukų spalvos lygiai tokios pat skirtingos kaip ir animacinių herojų (tamsiai ruda/juoda, raudona ir balta)! Tiesa, su mumis kartu skrido ir šauni Latvijos blogerių komanda: Una Ulmer (ageless.lv), Baiba Araja (beautybybloggers.lv) ir Elina Sparane (http://bubelle.blogspot.com) bei BIODERMA ir „Institut Esthederm Paris“ vadovas Baltijos šalims ir Skandinavijai Patrick Le Scel. Todėl aš tik dar kartą sakau nepaprastą ačiū savo bendražygiams už nuostabų laiką kartu, juoko jūrą ir kalną gerų emocijų. Ir žinoma, sakau ačiū visai nuostabiai BIODERMA LIETUVA komandai!

Apie pačią kelionę ir daugiau mūsų įspūdžių labai rekomenduoju paskaityti Astos blogo įrašą “Madų bloge” bei pažiūrėti Ievos/Chanelette’s  įrašus – 1 dalį ir 2 dalį. Taip pat ir aš žadu paleisti dar kelis blogo įrašus susijusius su šia kelione. Vienas jų apie nuostabius pietus ir maistą Provanse, “Le Pigonnet” restorane, o kitas apie Agnės Kuzmickaitės suknelę, kuria puošiausi specialiai blogeriams surengtoje vakarienėje “Hôtel Barrière Le Majestic”. Bet viskam savas laikas, tad dabar noriu daugiau Jums papasakoti, kas vyko ir 24h per parą vyksta BIODERMA fabriko viduje, Pietų Prancūzijoje.

Pirmiausia mūsų laukė ekskursija po BIODERMA kosmetikos fabriką. Tiesa, pačiame fabrike mums fotografuoti neleido (dėl suprantamų priežasčių). Bet kelias nuotraukas bent jau šalia įėjimo tikrai pavyko padaryti. Ten pamačiau viską – nuo didžiulių atskirų produktų ingredientų talpyklų, konteinerių ir reaktorių, specialių tyrimų laboratorijų, iki kosmetikos produktų pakavimo (visi gaminimo procesai, tyrimai ir pakavimas atliekami tame pačiame pastate!). Vaizdas iš tiesų kvapą gniaužiantis. Tiesą sakant, net sunku apibūdinti ar aprašyti!

Visose fabriko patalpose oras yra sterilizuotas (mes vaikščiojome specialiame koridoriuje, pro kurio langus matėsi visos fabriko erdvės). Be to, BIODERMA naudoja tyrą vandenį ne tik kosmetikos gamybai, bet ir testuodami produktus ir net valydami visas mašinas ir įrenginius bei patalpas. Šiam vandens rezervui naudojamas 10 t reaktorius, tačiau jame vanduo nestovi ilgiau nei 10 minučių – vadinasi nuolat vyksta vandens cirkuliacija.

Kaip jau sakiau, visi kosmetikos produktų ingredientai laikomi ir paruošiami specialiuose reaktoriuose. Pavyzdžiui, kai kurių produktų ingredientai negali būti miksuojami kartu iki tam tikro gamybos laiko – vadinasi paruošiami ir apdorojami atskirai, o tik vėliau maišomi vienas su kitu ir taip gaunama galutinė produkto masė. Po 24h nuo produkto masės paruošimo pakavimui, yra atliekamas specialus testas čia pat esančioje laboratorijoje ir tik patvirtinta produkcija keliauja į pakavimą. Tiesa, laboratorijose atliekamas specialus tyrimas vadinamas “CHALLENGE TEST” labai įdomus – į produktus yra įleidžiami kasdieniai virusai ir bakterijos, kad chemikai suprastų, kiek tiksliai konservantų reikia produktui. Taip daroma dėl saugos ir kokybės garantijos.

Kol žvalgėmės pro koridoriaus langus ir stebėjome fabriko darbą, mes uždavėm klausimą mus lydėjusiai ekspertei: “Kas būna, jei laboratorija atmeta ir nepatvirtina paruoštos produkcijos?” Ji atsakė, kad taip pratiškai niekada nenutinka, nes dar iki patekdamos į reaktorius ir paskui į laboratoriją visos žaliavos pereina labai griežtas kontroles. Įdomu ir tai, kad pavyzdžiui pakavimo skyriuje kas 20 minučių kontroliuojami pakuočių dydžiai.

Be to, mano vieną mėgstamiausių BIODERMA produktų – micelinį vandenį sudaro net 80% gryno vandens (aišku apdoroto, kuriam jau atlikta elektros dializė, pašalinami jonai) ir 20% aktyvių ingredientų. Kompiuteris automatiškai skaičiuoja proporcijas, todėl micelinis vanduo visada vienodai koncentruotas būna (mačiau didžiulius reaktorius, pilnus šito gėrio!). Ir žinote ką? Vienas BIODERMA micelinio vandens buteliukas visame pasaulyje yra parduodamas kas 3 sekundes (kas 3 sekundes???). Mane nustebino ir tai, kad fabrikas dirba 24/7. Vadinasi non – stop. Čia dirba net 3 skirtingos pamainos – naktinė, savaitgalio ir dieninė pamaina. Kiekvieną dieną išvežami 5 sunkvežimiai produkcijos.

Kita ekskursijos dalis mūsų laukė jau prezentacijų kambaryje, kur buvome ne tik supažindintos su BIODERMA kosmetikos filosofija, bet ir visiškai tobulu nauju jų produktu – veido kremu, apie kurį jau labai greitai pažadu padaryti apžvalgą (Lietuvoje šis kremas pasirodys nuo gegužės 1 d.)! Ypatingą kremą mums pristatė ir „Dior“ vizažistas Federicu Martinu. Aš tikrai nebijau pavadinti šį kremą tobulu, nes tikrąja to žodžio prasme čiupinėjau kiekvieną jo ingredientą (matosi nuotraukose) ir nagrinėjau jo poveikį mūsų odai.  Bet apie visa tai kiek vėliau…

Dabar užbaigiant pasakojimą (kuris, pripažįstu, gavosi tikrai nemažas, bet kai įspūdžių tiek daug ir dar tokie unikalūs, sutrumpinti niekaip neišėjo) apie dieną BIODERMA fabrike, galiu pasakyti tik tiek, kad aš jau ir prieš šią kelionę labai pasitikėjau BIODERMA kosmetika, tikėjau jos kokybe ir teigiamu poveikiu mano odai (žinoma, ne tik tikėjau, bet ir sėkmingai naudoju jau ne vienus metus). Po kelionės man belieka pripažinti, kad nuo šiol ryšys su šia kosmetika bus toks kitoks… Ypatingas. Nes aš savo akimis mačiau kokie aparatai ir mašinos gamina šitą kosmetiką, kokios rankos ją pakuoja ir kaip produktai atgabenami iki mūsų parduotuvių lentynų. Tiesiog nepaprastas jausmas tai pamatyti, suprasti ir žinoti.

Ačiū BIODERMA. Ši patirtis – tai kažkas nepaprasto ir neįkainojamo.