BE EGOIZMO.

Photo / Aura Skulskytė

Šeštadienį buvau prie katedros. Norėjau susitikti su popiežiumi. Bet svarbiausia – išgirsti, ką jis pasakys. Manau kiekvienas jo žodžiuose atrado tai, kas jam svarbu. Man labai patiko mintis apie individualizmą – tą, kuris atskiria mus nuo kitų ir kaip popiežius sakė: “Padaro mus egocentriškais, pasipūtusiais, besirūpinančiais tik savo įvaizdžiu ir savo gerove.” Nes gyvenimas stovint priešais veidrodį ir žiūrint tik į save nėra gražus. Jis gražus su šeima. Draugais. Be egoizmo.

Kartais sunku atrasti savyje tą laisvę ir drąsą vieni kitiems padėti, kurti bendrumo jausmą ir dalintis. Kartais sunku nepasiduoti pagundai susikoncentruoti tik į save. Bet mes kasdien galim pradėti nuo mažų dalykų. Turiu pripažinti, kad pati ilgą laiką gyvenau kažkaip negerai – nebuvau iki galo sąžininga su savimi ir mane supančiais žmonėmis. Pritardavau ten, kur nenorėjau. Tylėdavau, nors ir kažkas nepatiko ar netiko. Iš baimės. Nes galvojau, kad tik taip būsiu sėkminga ir laiminga.

Dabar turiu drąsos neatsisakydama savęs būti atvira, išreikšti jausmus nebandant manipuliuoti, pripažinti, kad suklydau. Nesakau, kad visada pavyksta 100%. Žiūrėk, būna situacijų, kad, atrodo, pameti save, o po to vėl iš naujo atrandi. Ir dar vienas dalykas – kaip ilgai gyvensiu nuo manęs gal ir nepriklauso, bet ar tikrai gyvensiu, kol gyvenu – tai jau mano rankose.

logo